Domovy nejčastěji zařizují ženy a ty milují teplé barvy, které dokážou prostor zútulnit a zjemnit. Takové jsou i odstíny letošního roku. Dejte na ně, vnesou k vám velkou pohodu!

VÝRAZNÁ JEMNOST

BÝT VIDĚT, ALE KŘIKLAVĚ NEVYČNÍVAT. PŘESNĚ TO UMÍ V INTERIÉRU KORÁLOVÁ.

Odstíny korálu, které institut barev Pantone vybral jako barvu roku 2019, vás pozitivně naladí, nutí objevovat věci pod povrchem, hrát si a otevřít se dobrodružství. Pokud korálovou v interiéru doplníte smetanovou, vytvoříte harmonická zákoutí, dobře s ní totiž ladí. Hodí se do obývacích pokojů, ložnic i pracoven, ve kterých se potřebujete soustředit a srovnat myšlenky před velkým výkonem.

Tip: Barvu se nebojte použít v místnosti opakovaně. Pohovku skvěle doplní tapeta s motivem vistárie a retro lampa v barvě slonové kosti.

V BARVÁCH MEDU

PŘÍJEMNÝ ODSTÍN, KTERÝ NAVODÍ SLADKOU ATMOSFÉRU, SE HODÍ DO KAŽDÉHO PROSTORU. A MŮŽETE HO KOMBINOVAT, S ČÍM JEN SI VZPOMENETE.

Pro společnost Dulux je barvou roku Spiced Honey. Tvůrci se nechali inspirovat mnoha odstíny i druhy medu, který do domovů přináší teplé světlo a pocit útulnosti. Díky medové barvě se vám bude líp přemýšlet, snít, milovat i tvořit.

Tip: Kombinujte medovou s jemnými pastelovými tóny v ložnici, sytými barvami v oranžovém spektru v prostoru, kde se potkáváte s druhými, i tvořivými výraznými barvami, červenou, modrou či zelenou v pracovně, kuchyni nebo dětském pokoji.

NA KŘÍDLECH PLAMEŇÁKA

BARVA PEŘÍ PTÁKA S VYSOKÝMA ŠTÍHLÝMA NOHAMA NEPŘESTÁVÁ FASCINOVAT.


I proto ji společnost Tikkurila vyhlásila barvou roku 2019, konkrétně odstín K319 Flamingo. Hřejivou pastelovou barvu můžete dobře kombinovat se světlejšími odstíny stejné barvy, smetanovou, nebo naopak tmavší šedou, vínovou, či dokonce černou.

Tip: Nebojte se zařídit pokoj v barvách plameňáka tón v tónu. Teplé odstíny do sebe skvěle zapadnou. Když budete chtít ohromit, oživte barevně sjednocený interiér jedním výrazným kontrastním doplňkem.

POHLED DO NOCI

LOVECKÁ ZELENÁ INSPIROVANÁ PŘÍRODOU UMÍ V INTERIÉRU DIVY.

Podle společnosti PPG je barvou letošního ruku odstín temně zelené s názvem Night Watch. Vnáší do domovů léčivou sílu a rozvahu hlubokých lesů. Díky ní si vzpomenete na povznášející a uklidňující pocity, které zažíváte v přírodě, a přenesete si je domů.

Tip: PPG doporučuje použít temně zelenou v ložnici nebo jídelně. Pokud ji doplníte zlatými doplňky a dalšími tmavými barvami, vytvoříte skutečně luxusní prostor. Že bude ponurý, se bát nemusíte. Stačí několik světlejších doplňků, které interiér doslova rozzáří.