Stejně jako v květnu rozkvétá příroda, roste i touha Blíženců svléknout svému bytu starý kabát.

Znamení blíženci

Ve znamení Blíženců se narodili princ William, Meryl Streepová, Marilyn Monroe, Jaroslav Dietl nebo Eliška Balzerová. Lidé vnímavé a přizpůsobivé povahy a intelektuálního založení.

V ráji útulného chaosu

Blíženec je vzdušný živel, pořád v mentálním i fyzickém pohybu. Je mistr komunikace a proměn.

PRŮCHOĎÁK Byt Blížence je průchoďák pro přátele. Mnoho zájmů a málo důslednosti vede k tomu, že byt je plný snadno udržovatelných materiálů. Má rád velké a volné prosvětlené prostory. Souhlasíte?

BARVY Znáte to, jednou jste v dobrém rozmaru, jindy zase v náladě pod psa. Proto by prostor ve vašem bytě měl být jak v radostných barvách, tak i v těch zklidňujících. Nejlépe uděláte, když si pořídíte doplňky veselých teplých odstínů oranžové, žluté nebo zelené a stěny ponecháte v neutrálních tónech.

VŮNĚ Vaše vyvolená vůně je citronová. Je totiž svěží, dodává sebedůvěru a životní energii obecně. Zajistěte si toto aroma po celý rok díky aromalampám, vonným svíčkám, katalytickým lampám nebo difuzérům.

BAREVNĚ Asi největší odvaz v rámci barev si dovolíte v obývacím pokoji . Teplé odstíny a vzory na kobercích, polštářích a dekách dobře reprezentují vaši veselou povahu.

V KONAKTU Pro vaši přirozenou společenskost a komunikativnost je nezbytné mít v obývacím pokoji dostatek nábytku vybízejícího k dlouhému posezení, při kterém můžete své návštěvy bavit i hostit.

BEZ ZÁCLON Doma potřebuje Blíženec velká okna a neomezený příliv světla a čerstvého vzduchu. Možná máte ze závěsů nebo žaluzií na oknech tísnivý pocit. Zbavte se jich!

OBÝVÁK Kvalitní nadčasový nábytek se vám jen tak neokouká. A doplňky? Ty můžete měnit klidně každou sezonu.

KNIHOVNA Velké místo ve vašem bytě zabírá knihovna, kde je k mání pestrá směs knížek z nejrůznějších oblastí, spousta časopisů i stolních her.

PRACOVNÍ STŮL Dopřejte si dostatek místa na velký pracovní stůl s neodmyslitelným počítačem a nezapomeňte na televizi, která vás zásobí novinkami z celého světa.

PRACOVNA Spousta věcí, na které se práší, u vás doma? Hloupost. Váš ideální nábytek má i dvířka a zásuvky.

JEDNODUCHÉ STĚNY Zdi vám vyhovují bílé, šedé nebo hnědé, zvláště pak v místnostech, jako je ložnice, kde toužíte po zaslouženém klidu. Monochromatická kombinace všech stupňů odstínu šedé je trefou do černého.

UMĚNÍ Obrazy k vám neodmyslitelně patří. Dlouho nad jejich výběrem přemýšlíte, protože jejich prostřednictvím vyjadřujete sami sebe. Přiznejte se, že už máte zálusk na nový kousek?

INDUSTRIÁLNOST I když jste jako Blíženec velmi přizpůsobivý tvor, v oblasti bydlení to zrovna neplatí. Líbí se vám industriální architektura, a proto se budete skvěle cítit třeba v přestavěné továrně.

LOŽNICE Cítíte se dobře tam, kde nejste vázáni povinnostmi a můžete lehce improvizovat. Byt by tuhle vlastnost měl vyjadřovat oddělením ryze společenské místnosti a ryze soukromého separé.

HI-TECH VYCHYTÁVKY Čím opravdu potěšíte Blížence? Nejnovějším reproduktorem.

DÁREK PRO RYBY: Radost Rybám uděláte velkolepou kyticí i nádherným květinovým vzorem, třeba na polštáři.