Kde vládne STREETDANCE

Dvanáctiletý Mikuláš Schubert má svůj dětský pokoj, ale v novém domě u Prahy se přednostně řešilo zařízení místností, kde rodina tráví většinu času pospolu. A tak v podkrovním pokoji teenagera vládla až nuda. „Miky dělal karate, kde trávil dost času. I tak mu byl jeho pokoj těsný, propadl například streetdance, a ten se tu cvičit nedal. Rozhodli jsme se, když už budeme řešit lepší úložné prostory, vyřešíme ještě další omezení pokoje, aby měl lepší podmínky k přípravě do školy, ale i k tancování,“ říká Zuzana Schubertová. Působí jako interiérová designérka a snažila se i o to, aby na pohyb před zrcadlem zůstalo synovi co nejvíc místa. Pomohlo nové rozmístění nábytku a jeho výroba na míru, neboť pak bylo možné mnohem účelněji využít prostorové možnosti pokoje. Truhlář vyrobil několik zajímavých kusů: skříň, která bezvadně zapadá do těsnějšího prostoru v zákoutí se zkosenými stropy, postel s úložným prostorem i odkládacími skříňkami po stranách, psací stůl a několik úložných kontejnerů na kolečkách nebo statických. Postel stačilo přesměrovat a sloup, který dříve bránil v přístupu k ní, nyní dopřává lůžkové části i jistou diskrétnost. Starou židli nechala Zuzana Schubertová přečalounit do džínů a na police využila vyřazená skateboardová prkna. Nejvíc ale u Mikuláše a jeho kamarádů zabodovala tapetou, na niž navazuje autentické graffiti, které tu Mikymu navozuje tu senzační svobodomyslnost. Tak trochu streetdancerův ráj.

Stručně a rychle

 Zde šetříme váš čas – stačí minuta a víte o této proměně vše podstatné…

PROSTOR

Podkrovní pokoj nepravidelného půdorysu má zčásti zkosený strop, dvojici střešních oken a ve středu masivní sloup.

PROBLÉM

Pokoj měl nedostatek úložných míst, neprakticky umístěný psací stůl i postel, chybělo centrální světlo a doplňky jako police či zrcadlo. Kvůli nudnému stylu Mikuláš pokoj nevnímal ani jako svůj.

ŘEŠENÍ

Nalepení tapety, která má rebelský náboj a na niž stylově navazuje autentické graffiti, pomohlo usadit pokoj blíž k pocitům mladého streetdancera. Nápaditý nábytek vyrobený na míru je praktičtěji rozmístěný, poskytuje mnoho úložných prostor i odkládacích ploch.

KOLIK TO STÁLO

Nábytek 67 400 Kč
Police ze skateboardů 960 Kč
Tapeta  13 934 Kč
Osvětlení 4 580 Kč
Doplňky 3 485 Kč
CELKEM 90 359  Kč

DŘÍVE Nedořešené ukládání a chybějící stylové doplňky, které mají kluci rádi.

NYNÍ Podkrovní pokoj poskytuje dostatek prostoru pro všechny záliby a odpovídá věku svého obyvatele. I ukládání je tady vyřešené stylově, například police tvoří prkna ze skateboardů.


1. Pohled od zrcadla na postel

Postel vestavěná na míru, smrkové dřevo, design Zuzana Schubertová a Jakub Repper, www.repper.cz, 14 500 Kč; povlečení, džínový motiv, Lůžkoviny Janeček, 990 Kč; světlo ve stylu pouliční lampy, kov, Snel Furniture, 3 900 Kč; graffiti, autor Filip, www.phoe.cz, cena na vyžádání

NYNÍ Na rozměrnou postel se vejde i dvojice nocležníků, v jejím nitru je velký úložný prostor a kolem ní jsou i četné odkládací plochy. Sloup nepřekáží, ale přispívá k intimitě spacího zákoutí.

DŘÍVE Pokoj působil nezabydleně a postrádal atmosféru, která by oslovila duši teenagera. Polední slunce mu při sezení u stolu svítilo do očí, přístup k posteli byl omezený kvůli sloupu.

2. Pohled od dveří k posteli

Postel vestavěná na míru, smrkové dřevo, design Zuzana Schubertová a Jakub Repper, www.repper.cz, 14 500 Kč; světelné kuličky, volitelné barvy, www.epesradesshop.cz, 680 Kč; graffiti, autor Filip, www.phoe.cz, cena na vyžádání

3. Pohled od psacího stolu ke skříni

Skříň vestavěná na míru, smrkové dřevo, design Zuzana Schubertová a Jakub Repper, www.repper.cz, 16 000 Kč; graffiti, autor Filip, www.phoe.cz, cena na vyžádání; zrcadlo na míru, Amirro, www.koupelny.zrcadla.cz, 2 000 Kč

NYNÍ Grafffiti na nosném sloupu je výrazné, ale ladí s tapetou na centrální stěně, takže sloup vlastně zneviditelňuje.

DŘÍVE Pod zkosenými stropy bylo nevyužité místo, nízké skříňky u stěny bránily zavěsit velké zrcadlo pro tanečníka.

3. Pohled od sloupu k oknu

Psací stůl vyrobený na míru, 8 000 Kč; kontejnery červený a černý, 6 800 Kč a 6 200 Kč, vše smrkové dřevo; poličky ze skateboardů, nad stolem za 600 Kč, ostatní 180 Kč/ks, vše design Zuzana Schubertová a Jakub Repper, www.repper.cz, vysloužilé skateboardy na www.ambassadors.eu; židle s džínovým sedákem, design Funantik, www.fler.cz, 2 000 Kč; tapeta Hallo History z kolekce Wallpower Wonders, Eijffinger, 372 × 280 cm, www.epesradesshop.cz, 13 934 Kč; graffiti, autor Filip, www.phoe.cz, cena na vyžádání

NYNÍ I když je slunečno, nesvítí Mikymu paprsky do očí. Police ze skateboardů se vyjímá na stěně s tapetou a s graffiti.

DŘÍVE Stěny zde byly bílé, bez obrázků, v některých místech chyběl nábytek, a tak pokoj působil nezabydleně a neosobně.

5 BODŮ K ÚSPĚCHU

Rychlá rekapitulace základních kroků z této proměny

1DISPOZICE

Změna se týká stolu, postele i skříněk. Člověka u stolu teď neoslňuje slunce, k posteli je lepší přístup, vzniklo místo pro zrcadlo i pro volný pohyb před ním.

2NA MÍRU

Nábytek vyrobený truhlářem beze zbytku využívá místo v pokoji, zvětšil úložné i odkládací možnosti, ale má také zajímavý styl.

3STĚNY

Výrazná tapeta a na ní navazující graffiti dávají pokoji švih, který je pro teenagera atraktivní a hodí se k aktivitám, jimž zde věnuje hodně času.

4SLOUP

Dříve slabé místo pokoje se stalo jeho předností, neboť přispívá k navození intimní atmosféry lůžkové zóny, nepřekáží a díky graffiti vypadá zajímavě.

5DOPLŇKY

Židle s džínovým potahem sedáku působí stylověji než židle s koženým potahem, která se upotřebí jinde v domě. Police ze skateboardových prken vnášejí funkci i vtip.

 

hhh