Detaily, které vás při návštěvě chytí za oko, jsou často jednoduché a vznikly jakoby mimochodem. A proto stojí za to!

Věšáky v předsíni

Vyskládejte kompozici na míru všem členům své rodiny.

Podívejte se po pěkných větvích, nejlépe z tvrdých listnatých stromů. Nám se osvědčil buk, ale máme rádi i škumpu, která mívá zajímavě členité větve. Pokud máte k dispozici jen čerstvé dřevo, oloupejte z něho kůru a nechte je dobře vyschnout, aby se vám v suchém bytě už dál nedeformovalo. Pak už stačí jen větvičky upravit přímo pro konkrétní prostor, natřít barvou, provrtat dírky na zavěšení a paráda je na světě.

TIP Příroda je nejlepší designér, proto mějte při procházkách oči otevřené. Možná najdete kromě nového věšáku i další interiérové doplňky.

Rodinný stůl

Dopřejte si stůl, který přesně odráží atmosféru ve vaší rodině.

Na bíle natřenou desku napište základní sdělení (například Dobrou chuť!) a namalujte talíře s příbory, protože ty si zaslouží největší prostor. Pak pozvěte ostatní členy rodiny a nechte na nich, čím stůl dotvoří. Výsledný obraz přetřete lakem vhodným pro styk s potravinami.

OBÁLKY Nejširšími stranami k sobě přilepte papírové obálky. Kapsy vytvoří vějíř, do něhož můžete přehledně ukládat psací potřeby.

KABÁTKY Líbí se vám pletené dekory? Upleťte nebo uháčkujte kabátek své čajové konvici nebo váze.

SEDÁKY Když si pořídíte hodně tlustý háček a šnůru, můžete mít originální obal na puf nebo podnožku docela snadno a rychle.

PÍSMENA Nemůžete si vybrat správný obraz pro svůj byt? Zvolte jako dekoraci písmena. Na internetu si vyberte správný typ písma, vytisknete a použijte jako šablonu. Vyřezávejte z kartonu a natřete.

Stojací lampa

Kmen suchého stromu vám dokonale nahradí luxusní lampu na čtení.

Aby lampa nevypadala jako z nouze ctnost, ale působila jako designový vtip, chce to něčím ji ozvláštnit. V tomto
případě stačí použít barevný textilní kabel, který už můžete i s objímkou koupit v mnoha odstínech od českého výrobce www.textilnikabel.cz

TIP Stačí barevná textilní šňůra a z obyčejného kabelu je rázem dobrý nápad. eshop.textilnikabel.cz je prodává za cenu 83 Kč/m.

Do textilních elektrických šňůr jsem se do slova zbláznila!Jsou vtipné a vůbec není třeba je schovávat . Jsem moc ráda, že už se dají i u nás objednávat po metrech, ještě nedávno to bylo pouze na kilometry. 

Denisa Bartošová, interiérová designérka