Otevřu oči a vidím nebe

Půdní prostor se dost špatně zařizuje a tím pádem i využívá. Nízké stropy, zkosené stěny – většinou vyžadují zařízení na míru, což se prodraží. Naše původní ložnice byla zbytečně velká, vzhledem k tomu, že v ní trávíme čas, který ani moc nevnímáme. Já jsem potřebovala mnohem větší pracovnu, manžel spíše menší a k tomu víc soukromí a děti, které k nám jezdí na víkendy, zase chtěly své vlastní zázemí. Několika přesuny se vše vyřešilo! O ptáčcích na stěnách jsem měla jasno od chvíle, kdy jsem navrhovala vstupní halu naší čtenářce Zuzaně a vybraly jsme spolu tapetu s ptáčky. Já mám pro ptáčky všeho druhu totiž velkou slabost! Pokud jste zvědaví proč, kupte si moji druhou knihu, která brzo vyjde, tam se dozvíte pointu… Původně jsem si vybrala tapetu od Pip Studia, ale když jsem napočítala, kolik rolí budu potřebovat a jaká je výsledná cena, šly na mě mrákoty. Takovou investici jsem si nemohla dovolit. Určitě musí existovat náhradní řešení, které by bylo úspornější, ale stejně krásné! Nakonec jsem u firmy Kupsi-tapety našla tyhle super samolepky na zeď. Mohla jsem si dovolit objednat hned 8 kousků! Na jednom archu je 12 ptáčků, dokonce i s větvičkami a navíc jde o reálné provedení. Všechny je důvěrně známe, protože jsou běžně v naší zahradě. V ložnici nám tedy poletuje neuvěřitelných 96 ptáčků a já jsem šťastná! Jako podklad pro samolepky jsem použila výmalbu Primalexem S 0530-R90 B. Snažila jsem se vybrat teplejší odstín bledě modré barvy, aby působil jako blankytně modré nebe a dokázal prostor budoucí ložnice proteplit. Podlahu z OSB desek jsem natřela trošku tmavším odstínem
S 1040-R90B. Měla jsem také obavu, jak se nám v nové ložnici bude spát, protože je zcela jinak situovaná než ta původní. Oběma se nám spí výborně, ačkoli máme nyní hlavy na jih, předtím to bylo na východ. Trošku jsem se bála použití samolepek na zdi, protože vím, že některé nedrží dobře a odlupují se. Značku Komar od firmy www.kupsi–tapety.cz můžu s klidem doporučit, samolepky drží perfektně. Jako odměnu za dřinu na ložnici – protože jsem stěhovala, balila, malovala a natírala podlahu společně s manželem – jsem nám objednala krásné nové povlečení. Musela jsem sice pořídit i nové polštáře, protože tato firma má jiné rozměry povlaků, ale nelituji!

Stručně a rychle

 Zde šetříme váš čas – stačí minuta a víte o této proměně vše podstatné…

PROSTOR

Místnost má dvě stěny zkosené, původně zde byla půda. Pro standardní skříně byla třeba úplně nepoužitelná.

PROBLÉM

Bylo mi líto nezabydleného pokoje, který se využíval spíš provizorně, ale nikomu se v něm vlastně moc nelíbilo. Něco mu chybělo.

ŘEŠENÍ

Pokoj pro děti a mužova pracovna se přesunuly do menších pokojíků. Každý z nich tak má své zázemí. V pokoji a pracovně nikdo netráví moc času, malé místnosti jim tedy stačí. Z bývalé velké ložnice vznikla moje pracovna. No a po všech těch přesunech zbylo krásné místo pro útulnou romantickou ložnici pro dva!

KOLIK TO STÁLO

Textil 3 841 Kč
Osvětlení 1 115 Kč
Nábytek 29 576 Kč
Doplňky  6 560 Kč
Šatna a truhlářské práce 4 320 Kč
CELKEM 45 412  Kč

DŘÍVE Pracovna s možností příležitostného přespání nebyla ničí a nikoho taky nelákala.

NYNÍ Když jsme se shodli, že ložnici můžeme mít klidně i malou, moc se nám ulevilo. Máme prostor jen pro sebe a je nám tu dobře!


1. Pohled k šatně

Stěna šatny je z palubek natřených bílým Balakrylem; kovový věšák, www.halen.cz, 92 Kč; postel – původní, koupená kdysi přes www.annonce.cz včetně nočních stolků a šatní skříně za 500 Kč; nový nátěr postele je šedým Balakrylem; povlečení Canterbury, www.welmarket.cz, 790 Kč/jedno lůžko; prošívaný pléd a dva polštáře, www.desina.cz, 2 033 Kč; ptačí samolepky na zeď, Komar, www.kupsi-tapety.cz, 329 Kč/arch; svítidlo Lillholmen, Ikea, 299 Kč

„Malá šatna, oddělená dřevěnou příčkou, je ukrytá obyčejným bílým závěsem, kterému jsem vyrobila kanýry. Na vnější stěně mám teď místo pro zrcadlo a malý toaletní
stolek, splněný sen každé holky!“

Denisa Bartošová, designérka

NYNÍ Nová ložnice je tak útulná, že bych v ní nejraději strávila celý den. První nový rituál, který jsme tu zavedli, jsou víkendové snídaně do postele. Proč odcházet dřív, než je nutné?

DŘÍVE V podkrovním pokoji byla dříve napůl pracovna mého muže a napůl víkendový pokoj pro jeho děti. Teď už mají všichni vlastní prostor, a tak se uvolnila místnost pro naši novou ložnici.

2. Šatna z obou stran

Držáky z vetešnictví, Újezd, Praha 1, 180 Kč/2 ks; úchytky na nočních stolcích, očko č. 1241/38 Kč, kloubový úchyt č. 2076/46 Kč, vše www.halen.cz

3. Pohled na toaletku

Háčky, www.prodoma.cz, 8 Kč/ks; dárkové jmenovky Maya blue, s krajkovou sukní, 52 Kč, dívka s ovečkou, 184 Kč/6 ks, vše www.almara-shop.cz; soška ptáčka, polyresin, 129 Kč a stojan na šperky, 379 Kč, vše Madal Bal; taštička Pink Roses, 61 Kč, peněženky Peony Flowers, 323 Kč a Rosie, 153 Kč, vše www.almara–shop.cz; lampička na nočním stolku Isaca, plast, www.svet–svitidel.cz, 408 Kč ptačí samolepky na zeď, Komar, www.kupsi-tapety.cz, 329 Kč/arch

„Návod na výrobu zrcadla najdete na samostatné stránce a k sezení můžete, stejně jako já využít starou stoličku k pianu.“

Denisa Bartošová, designérka

4. Pohled od dveří

NYNÍ Jako odměnu za tu dřinu jsem nám s manželem objednala krásné nové povlečení. A teď mám radost, že to stálo za to!

DŘÍVE Provizorně zařízená pracovna s víkendovým pokojem pro děti nikoho nelákala, stejně jsme všichni byli spolu v přízemí.

4. Pohled od šatny

Stolky Bamboo Round, www.bellarose.cz, 3 334 Kč a 4 999 Kč; na nich skvělá vonná svíčka Candle Lite, zázvor a limetka, 599 Kč a svíčka v plechovce Own Cannes Original Marzipan, 180 Kč, vše www.almara-shop.cz; stará židle přetřená bílým Balakrylem; na ní deka, flís, www.kiktextil.cz, 79 Kč

5. Pohled z postele

Komoda vpravo je starší, koupená asi před 5 lety v Jysku, 3 999 Kč; příborník se zásuvkami 8040, www.idea-nabytek.cz, 3 699 Kč; křesílko, bazar; na komodách jsou dřevěné ptačí budky k domalování, Hornbach, 159 Kč/ks; stolky Bamboo Round, www.bellarose.cz, 3 334 Kč a 4 999 Kč; na nich skvělá vonná svíčka Candle Lite, zázvor a limetka, 599 Kč a svíčka v plechovce Own Cannes Original Marzipan, 180 Kč, vše www.almara-shop.cz; stará židle přetřená bílým Balakrylem; deka, flís, www.kiktextil.cz, 79 Kč

„Každá komoda pochází z jiného obchodu, takže jsem je sjednotila stejným modrým odstínem Primalexu.“

Denisa Bartošová, designérka

NYNÍ Když ráno otevřeme oči, vidíme kromě ptáčků a modrého nebe díky střešnímu oknu i to, co se skutečně odehrává venku.

DŘÍVE Pracovní stůl pod střešním oknem nebyl moc šťastně situovaný, protože manžel při práci seděl zády ke dveřím a neměl přehled.

5 BODŮ K ÚSPĚCHU

Rychlá rekapitulace základních kroků z této proměny

1ŠATNA

Jednoduchá palubková příčka umožnila vyčlenit nový prostor pro malou šatnu, oblečení tak není zbytečně na očích.

2VÝMALBA

Pečlivě vybraná modrá barva na stěnách má navozovat blankytné nebe. Tmavší odstín na podlaze má stejný barevný základ, jen působí víc usazeně, což se od podlahy dá i očekávat!

3SAMOLEPKY

Místo tapety, která může být nad vaše finanční možnosti, se dají použít i samolepky na stěnu. Tyto představují realistické podoby ptáčků a díky kvalitnímu lepidlu skvěle drží a ani po čase se vůbec neodlepují.

4TOALETKA

Vnější stěna nové šatny vytvořila zákoutí, z něhož vznikla ještě malá toaletka s policí a vtipným zrcadlem.

5KOMODY

Velké zásuvkové komody pod oknem perfektně vyplňují volné místo, které stejně není pochozí. Je tu spousta možností ukládání!

hhh