Už žádní BUBÁCI

Proměna chlapeckého pokoje pro nás byla jako když z holé smutné větvičky vyraší poupátka a z nich krásné barevné květy. Vybírali jsme s Janou zajímavé interiérové prvky a mnohé z nich se dále upravovaly. Například postele z Ikea jsme přelakovali na bílo, matrace mají ušité nové potahy, truhlář pracoval na masivním nábytku na míru. Na vše bylo potřeba si nějaký čas počkat. Pokoj se tedy zařizoval postupně a s každým novým prvkem se stával útulnějším a barevnějším, pomalu nám před očima rozkvétal. I pro kluky to bylo dobrodružné. Každou novou věc si mohli řádně prozkoumat a užít a jejich prostor jsme tvořili společně. Myslím, že to pro ně bylo přínosnější, než kdyby dostali pokoj až celý zařízený. Jana pro nás byla velkou inspirací. Její nápad postavit postele ke zdi čelem byl jedinečný, v mých představách o pokoji mě to vůbec nenapadlo a přitom je to tak jednoduchá věc. Janiny nápady a šikovné ruce našeho truhláře nám společně vytvořily dokonalé zařízení na míru. Krásné, nápadité, praktické a s péčí vyrobené. Ve všech úžasných nápadech a řešeních je uložen i kus osobnosti Jany a truhláře Josefa a jsou v nich i naše vzpomínky na společné tvoření konečného vzhledu. Do budoucna počítáme s možností přidání druhého pracovního stolu u protější zdi. Záleží už pak jen na přání chlapců, jak budou chtít pokoje společně sdílet. Jak porostou, čeká nás jistě ještě mnoho proměn jejich pokojů…

Stručně a rychle

 Zde šetříme váš čas – stačí minuta a víte o této proměně vše podstatné…

PROSTOR

Dětský pokoj o rozměrech 380 × 510 cm je v rodinném domě a je určený především pro spaní a učení dvou starších brášků, Jonáše a Jakuba. Hračky mají umístěné v sousední herně, kterou vám ukážeme v některém z příštích čísel.

PROBLÉM

Pokoj s dřevěnou podlahou a stropem bylo třeba zabydlet tak, aby si tu kluci nepřipadali ztracení. Protože dosud jsme spali celá rodina v jedné ložnici, stěhování znamenalo pro kluky velkou změnu. Přáli jsme si, aby byla co nejpříjemnější.

ŘEŠENÍ

Spolupráce s designérkou Janou byla tím nejlepším řešením. Připravila spoustu variant a stylů, z nichž jsme pak volili.

KOLIK TO STÁLO

Tapeta 3 867 Kč
Nábytek na míru  40 000 Kč
Nábytek 71 267 Kč
Doplňky  37 195 Kč
CELKEM 152 329 Kč

DŘÍVE Prázdný prostor nabízel spoustu řešení. Nejdůležitější bylo umístit postele tak, aby byli kluci spokojení.

NYNÍ Policové skříně i pracovní stůl jsou vyrobené na míru. V pokoji zbyl prostor pro další pracovní místo pro Jakuba.


1. Pohled od okna

Tapeta Medvědi, Lavmi, 3 867 Kč; dětské postele Trogen, 3 889 Kč/ks, baldachýny nad postelí, 350 Kč/ks, stojací lampa, starší kolekce Ikea, 2 990 Kč, vše Ikea; matrace v postýlkách, Purtex, 3 500 Kč/ks; magnetické tabule na zdi, 1 936 Kč a dřevěné magnety Abeceda, 315 Kč, noční stolky, 3 600 Kč/4 ks, vše Space4Kids; truhla na hračky Pysslingar, Ikea, 399 Kč; koberec Nepál, Inter Design, www.perskekoberce.com, 12 000 Kč; stropní svítidlo Lucis, www.lucis.eu, 11 638 Kč

NYNÍ Jonáš a Jakub ještě žijí ve věku pohádek a tak se jim baldachýny nad postelí samozřejmě moc líbí. Při usínání mají příjemný pocit, že jsou schovaní a nemusejí se tak ničeho bát.

DŘÍVE Původní pokoj měl jen bílé stěny, ale v té době nás nenapadlo ho fotit – nic zajímavého tam přece nebylo! Stav před proměnou je tedy z poločasu, kdy bylo mezi postelemi provizorní sezení.

2. Pohled od vstupních dveří

Tapeta, Medvědi, Lavmi, 3 867 Kč; dětské postele Trogen, 3 889 Kč/ks, baldachýny nad postelí, 350 Kč/ks, stojací lampa, starší kolekce Ikea, 2 990 Kč, vše Ikea; koberec Nepál, Inter Design, www.perskekoberce.com, 12 000 Kč; stropní svítidlo Lucis, www.lucis.eu, 11 638 Kč; skříňky s policemi pod oknem a dva psací stoly (použitý je zatím jeden), Truhlářství Josef Míka, celkem 40 000 Kč; šatní skříně Trama,
www.smolicek.com, 20 300 Kč/ks

„Jedním z krásných nápadů v ložnici byly také baldachýny nad postel. Fungují u nás jako protibubákovská ochrana.

Iva, maminka

NYNÍ  Šatní skříně se zásuvkou stačí na všechno oblečení, co kluci zatím mají. Mohou se tak sami snadno obsluhovat.

DŘÍVE Dětský stolek a židličky pod oknem už klukům nestačily, ve svém věku potřebují na hraní i kreslení co největší plochu. plochu.

3. Pohled na polici vedle okna

Police a skříňky na míru, Truhlářství Josef Míka, cena včetně pracovních stolků 40 000 Kč; kartonový Trojský koník, Space4Kids, 407 Kč

4. Pohled od postýlek

Šatní skříně Trama, www.smolicek.com, 20 300 Kč/ks; pracovní stůl vyrobený na míru, Truhlářství Josef Míka, součást kompletní dodávky v ceně 40 000 Kč; rostoucí pracovní židle Jitro, www.jitro-zidle.cz, 2 690 Kč; perský koberec Nepál, Inter Design, www.perskekoberce.com, 12 000 Kč

5. Pohled ke dveřím

Šatní skříně Trama, www.smolicek.com, 20 300 Kč/ks; barevný věšák Hang it all, Vitra, cena v akci 5 600 Kč; truhla na hračky Pysslingar, Ikea, 399 Kč; skládací matrace, Jysk, 1 199 Kč; cena potahu včetně ušití 4 000 Kč; magnetické tabule na zeď, 1 936 Kč a dřevěné magnety Abeceda, 315 Kč, vše Space4Kids; tapeta Medvědi, Lavmi, 3 867 Kč; dětské postele Trogen, 3889 Kč a baldachýny nad postelemi, 350 Kč/ks, vše Ikea; matrace v postýlkách, Purtex, 3 500 Kč/ks; bílá deka Prato, 849 Kč, bílý polštář 549 Kč a modrý polštář Aqua, 399 Kč, vše Kika; stropní svítidlo, Lucis, 11 638 Kč

„I malé děti mohou být samostatné, když jim dovolíte, aby si své skříně na oblečení obhospodařovaly samy. Pomáhejte jen v tom nejnutnějším.

Jana Vařechová Holoubková, interiérová designérka

NYNÍ Hračky zmizely do sousední herny a tady teď zbývá spousta místa na odpočinek, učení, ale i kotrmelce na matraci!

DŘÍVE Zařízení pokoje odpovídalo menším dětem. Jasanová podlaha se zajímavým dekorem už tu ale byla.

 

3 BODY K ÚSPĚCHU

Rychlá rekapitulace základních kroků z této proměny

1ROZMÍSTĚNÍ

Nejdůležitější je uspořádat postele a pracovní plochy tak, aby se kluci navzájem nerušili, když jeden třeba ještě nechce spát a radši by si maloval.

2NÁBYTEK NA MÍRU

Policové skříně pod okny jsou vyrobené truhlářem na míru, dokonale tak využívají veškerý prostor, pracovní stoly odpovídají potřebám dětí.

3BAREVNOST

Světlý odstín dřeva na stropě a na podlaze doplnila modrá tapeta a zbytek zařízení je pak už jen bílý s modrými akcenty. Pokoj tak působí velmi prostorně a optimisticky.

 

hhh